Tělesná výchova

Den po Velikonocích se naše škola zúčastnila sportovně-ekologického projektu E.on rodinný fotbálek, v jejíž prvním kole žáci z prvního stupně vybojovali skvělé 2. místo ve fotbalovém turnaji dvojic. Za školu soutěžilo 26 dětí a radost z úspěchu byla veliká.

Ve druhém kole soutěže záleží na dětech z druhého stupně. Díky sledování a dokumentaci ekologických projektů v okolí našeho bydliště mohou "vysoutěžit" například tablety pro celou svoji třídu. To už zní lákavě do toho jít naplno.(http://www.eonrodinnyfotbalek.cz/)

Úspěšný víkend pro 6. ZŠ Kladno. Na mezinárodním turnaji ve vybíjené v německém Netzschkau se naši třeťáci a čtvrťáci umístili na 2. místě! Navíc Kačenka Hagenhoferová získala titul nejlepší hráčky turnaje. Děkujeme a gratulujeme dětem! Těšíme se na příští ročník:)

Velmi úspěšná byla i poslední meziškolní akce - Miniolympiáda pro děti 1.-5. tříd. Závodilo se v bězích na 50 a 500 metrů, ve skoku dalekém a v hodu krietovým míčkem. Dvaatřicetičlenná skupina atletů z naší školy vybojovala 5 medailí a patří jí za to obrovská gratulace a pochvala. Karolína Sobotková a Simona Pelová vyhráli ve svých kategoriích běh na 500 metrů, Simču na stupně vítězů doplnila Anna Marie Quadrátová ziskem třetího místa. Skok daleký vyhrál Jakub Zahrádka a v hodu kriketovým míčkem bere stříbro Simona Randová. Malí sportovci tak získali cenné body do Celkového pořadí škol ve sportovních soutěžích. Šece tedy patří v kladenském okresu 10. místo a to je skvělé!

Skončila také Školní liga basketbalu a jejich šest turnajů na kterých žáci 1. - 5. tříd vybojovala tři vítězství a odnesla si spousty nových pohybových dovedností i medaile za celkové umístění. Radost dětí je pak jejich odměnou za práci během přípravky Sportovních her. 8.6. pro žáky 3. - 5. tříd proběhne už druhý Minicamp basketbalu.

V minulých týdnech proběhly atletické soutěže - Atletický čtyřboj (8.a9.třídy)a Pohár rozhlasu (6.-9.třídy). Soutěžilo se v běžeckých diisciplínách - sprint na 60 metrů a vytrvalostním závodu podle věku na 600 - 1500 metrů a štafetovém běhu na 4x60 metrů, ve skokanských - skok vysoký a skok daleký a v hodech - kriketovým míčkem a vrhu koulí. Nejtěžší pro naše závodníky byl právě vrh koulí a skok vysoký. Všichni však bojovali statečně a celková umístění naší školy v daných kategoriích jsou dobrá. Vyzdvihněme vítězství Stanislava Lepiče v hodu kriketovým míčkem výkonem 69,75 metru! Všem patří díky za reprezantaci školy a gratulace! Celkové výsledky si můžete přijít prohlédnout do tělocvičny.

Naše škola, samozřejmě s aktivní účastí žáků, se chce účastnit soutěže projektu oympijských vítězů v desetiboji Roberta Změlíka a Romana Šebrleho s názvem Odznak všestrannosti Olympijských vítězů. (www.ovov.cz). Deset jednoduchých soutěžních disciplín (srint 60 m, skok daleký, leh/sedy, skoy přes švihasdlo...) je ohodnoceno bodovými tabulkami, jako v desetibojařském klání a má namotivovat děti ke sportování, jejich soupeři mžou být oni sami, spolužáci, žáci z ostatních základních škol, kamarádi i příbuzní. Vyzkoušejte to :)

Pro ty nejmladší žáčky se vyplatí navštěšvovat přípravky sportovních her, kde zlepšujeme pohybové schopnosti - rychlost a obratnost a učíme se dovednostem hlavně s míči. 23. března v kladenské Sokolovně už čtvrtý turnaj Školní basketbalové ligy dětí.(http://www.bkkladno.cz/minibasketbal/)

Svoje vystoupení mají už i žáci z pátých, resp. čtvrtých tříd. V týdnu před jarními prázdninami se účastnili turnajů ve vybíjené pro chlapce a dívky. Zde je nutné podotknout, že některé přihlášené školy nedorazily, kluci sehráli tedy tři utkání, holky pouze dvě :( I přesto, že jsme nepostoupily do dalších kol republikové soutěže, pro všechny účastněné to byl velký den i zážitek. S klukama do dalších let musíme vypilovat chytání míčů do košíčku i jinak, s holkama zase házení.

V basketbalových turnajích pro hochy z 8.-9. třídy jsme postoupili ze základního kola do okrersního, které se uskuteční 12. března na ZŠ Moskevské. Dívčí tým bojoval statečně, na postup však nedosáhl.

Okresní kolo florbalu proběhlo ve sportovní hale Bios u zimního stadionu a konkurence byla veliká. Po vítězství ve skupině nad Pcherami jsme nastoupili s nosy nahoru i na dalšího soupeře z 8.ZŠ. Nechali si dát dvě branky na začátku utkání, po celu dobu jsme pak byli lepším týmem, to už však nestačilo a prohráli jsme 2:1, ve třetím utkáníá a bezbrankové remíze se výsedky zamotaly v náš neprospěch a ze skupiny jsme do vyřazovacích bojů nepstoupili.

A poctivá práce a mimoškolní činnost se vyplácí. S družstvem malé kopané 8. a 9. tříd jsme postoupili do okresního kola, které proběhne až na jaře. Stejně tak si počínal tým florbalistů, jejichž okresní kolo proběhne už brzy.

Ceného úspěchu dosáhla i posádka přespolního běhu kluků osmiček a devítek. Dosáhli na pomyslný bronzový stupínek ve složení Václav Ryšlink (3. místo celkově ze 72 startujících!), Martin Jemelka, Denis Tesař, Jan Joukl, Petr Hora, Petr Kohout a Václav Tříska. Týmy děvčat a kluků z šestek a sedmiček odvedly též dobrou práci.

K výsledkům gratulujeme!

V pátek 14.září se zástupci naší školy zúčastnili závodů na in-line bruslích. Závody byly uspořádány kladenským Labyrintem na Sletišti a velká konkurence přinesla opravdu velké sportovní výkony. Oproti loňsku jsme vybruslili jjedinou medaili, o kterou se postaral Václav Michl 3.místem. Ostatní své zkušenosti v budoucnu zúročí. Od nejmladších: Jan Cipra, Veronika Týmalová, Natálie Topinková, Anna Marie Quadrátová, Vojtěch Manda, Simona Smetanová, Barobra Kulhánková, Natálie Voldřichová, Adam Voldřich, Karel Urban, Ladislav Bůžek, Jaroslav Linc a FRilip Vágner.

Nejrychlejšími žáky v běhu na 60 metrů jsou Václav Ryšlink a Martin Jemelka, fotbalisté SK Kladno. Stopky za jejich během ukázaly 8,0 s. Z dívek je nejrychlejší Aneta Vohradská, volejbalistka, za 8,9 sekundy. Žáci studují devátý roččník a nižší mu statečně konkurují. Za zmínku stojí šedesátka Václava Zemana z 5.A za 9,10 sekundy.

Školní rok 2012/2013 je řádně zahájen a ruku v ruce s ním se můžeme těšit na meziškolní soutěže pořádané nejen Asociací školních sportovních klubů. Naše škola reprezentovaná našimi žáky se chce opět v letošním roce účastnit téměř všech sportovních soutěží. Na programu jsou atletické a plavecké závody, turnaje sportovních her - fotbal, basketbal, florbal, volejbal, házená, vybíjená. Plánuje se však i turnaj v nohejbalu, šachu nebo stolním tenisu. Motivací je dosažení na krajských nebo republikových kol, poznání nových kamarádů z ostatních škol a měst a hlavně začlenit sport jako součást životního stylu.

Termínová listina sportovních soutěží ve školním roce 2012/2013

14. září 9:00 Středočeská in-line bruske, Kladno Sletiště 1. - 9. ročník
září Malá kopaná 6. a 7. ročník a 8. a 9. ročník chlapci
26. září Přespolní běh, Kladno Sletiště 6. a 7. ročník - chlapci 2 km, dívky - 1,5 km