Informace o karanténách tříd

16. 11. 2021
zwgpby2hdt_____info

S ohledem na opakující se situace kdy nastupují třídy do karantén v souvislosti s onemocněním Covid uvádíme, jak se postupuje v případě pozitivního testu některého ze žáků:


1. Třída zůstává v karanténě doma po oznámení pozitivního testu žáka a přechází automaticky na distanční vzdělávání a to vždy, pokud do karantény nastupuje více jak polovina žáků třídy. Prezenční a distanční vzdělávání nelze dle metodiky MŠMT kombinovat. A do školy tak nemohou ani očkovaní žáci. Těch se netýká karanténa, ale vzdělávají se s ostatními žáky distančně.


2. Škola dostane informace pro rodiče z OHES. Přestože jej rozesíláme prostřednictvím třídních učitelů okamžitě po obdržení, bývá to zpravidla 2-3 den od nástupu do karantény, z důvodů přetížení OHES. V dopise se dozvíte veškeré informace o délce karantény, PCR testu, ošetřovném a návratu žáků do školy.


3. Prostřednictvím OHES dostanete SMS zprávu na telefon zákonného zástupce. Odtud pomocí odkazu vygenerujete pro své dítě žádanku na PCR test, na který své dítě sami objednáte.


4. Prosíme , abyste svému dítěti odhlásili obědy, pokud si je nemůžete vyzvednout. Oběd si mohou očkovaní žáci nebo osoba, která není v karanténě vyzvednout vchodem do jídelny ze zahrady vždy v 13.45. Škola nemůže za zákonné zástupce obědy odhlašovat, protože nevíme, kdo si oběd přeje vyzvednout.